Головбух: Бюджет

Як діяти установам, які оскаржили рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ

11 серпня 3

Фахівці ДФС роз’яснили, чи повинна установа нараховувати ПДВ на операції з постачання товарів/послуг, коли вона оскаржила рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу.

Право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних мають лише особи, зареєстровані як платники ПДВ в порядку, передбаченому статтею 183 Податкового кодексу України. Такий суворий припис містить  пункт 201.8 ПК.

Тож з моменту анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа позбавляється права на зарахування сум ПДВ до податкового кредиту, складання податкових накладних (п. 184.5 ПК).

Фахівці ДФС наголошують, що у період з дати анулювання реєстрації платника ПДВ до дати набрання чинності судовим рішенням, якщо таким навіть і скасовано анулювання реєстрації платника ПДВ, установа не має права на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, складання податкових накладних і отримання бюджетного відшкодування.

За інформацією із загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, категорія 101.03Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!