Головбух: Бюджет

Працівник у відпустці травмувався, бо був п’яний. Чи переносити дні відпустки

11 серпня 62

У Мінсоцполітики нагадали про обов’язок роботодавця перенести щорічну відпустку на інший період або подовжити в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку. А також роз’яснили, як бути з відпустками працівників, у яких тимчасова непрацездатність настала через сп’яніння.

У разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою, внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, листок непрацездатності видається. Однак у такому листку про це обов’язково проставляється позначка (п. 2.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Тож, якщо працівник приніс належно оформлений листок непрацездатності, він є підставою для продовження чи перенесення щорічної відпустки незалежно від причин непрацездатності.

Якщо ж період непрацездатності належно не засвідчений (відсутні підписи, печатки і т. ін.), у бухгалтера немає підстав подовжувати чи переносити щорічну відпустку працівника.

Лист Мінсоцполітики від 17.07.2017 № 1922/0/101-17/284 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!