Головбух: Бюджет

Президент підписав Закон про оцінку впливу на довкілля

16 червня 42

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який днями підписав Президент, регулює застосування оцінки впливу на довкілля, що має:

  • запобігти  шкоді для довкіллю;
  • забезпечити екологічну безпеку, охорону довкілля, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.

Суб’єктами оцінки впливу на довкілля є, зокрема, суб’єкти господарювання, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, які є замовниками планованої діяльності і для цілей цього Закону прирівнюються до суб’єктів господарювання, уповноважений центральний орган, уповноважені територіальні органи, інші органи виконавчої влади, Верховна Рада АР Крим, Рада міністрів АР Крим, органи місцевого самоврядування, громадськість.

Суб’єкти господарювання, зокрема, забезпечують підготовку звіту з оцінки впливу на довкілля та несуть відповідальність за достовірність наведеної у звіті інформації згідно із законодавством.

За порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля передбачена адміністративна, цивільна чи кримінальна відповідальність, а також тимчасова заборона (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!