Головбух: Бюджет

Нараховуємо премію в розмірі середньомісячної зарплати, коли відпрацьовано менше двох місяців

178
Працівник пропрацював в установі менше двох місяців. За наказом керівника, як і для інших працівників, йому встановлено премію в розмірі середньомісячної заробітної плати. Як правильно нарахувати таку премію?

Премію в розмірі середньомісячної заробітної плати нараховують керуючись Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100). І такий розрахунок має свої особливості. Аби не помилитися, виконаємо його разом.

Спочатку маємо порахувати розмір середньомісячної зарплати працівника.

Алгоритм розрахунку середнього заробітку

Оскільки йдеться про випадок збереження середньої зарплати, дослухаємося вимог абзацу 3 пункту Порядку № 100. Тобто для обчислення середньомісячної зарплати маємо взяти виплати за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. А якщо працівник пропрацював в установі менше двох календарних місяців — беремо виплати за фактично відпрацьований час.

Проілюструємо, які виплати враховувати в розрахунку, а які — ні, у таблиці.

Далі для розрахунку скористаємося алгоритмом, наведеним у пункті 8 Порядку № 100.

1. Нарахуємо виплати, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи.

Для цього помножимо середньоденний (годинний) заробіток на число робочих днів/годин (у випадках, передбачених законодавством, — календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком).

2. Визначимо середньоденну (годинну) заробітну плату.

Для цього потрібно заробітну плату за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні поділити на число відпрацьованих робочих днів (годин) (у випадках, передбачених законодавством, — на число календарних днів за цей період).

3. Якщо як розрахункова величина для нарахування виплат законодавством визначена середня місячна заробітна плата,

 її обчислюємо помноживши середньоденну заробітної плати, розраховану згідно з абзацом першим пункту 8 Порядку № 100, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

4. Визначаємо середньомісячне число робочих днів.

Для цього потрібно поділити на 2 сумарне число робочих днів за останні два календарних місяці згідно з графіком роботи установи.

Формула для обчислення премії

Обчислюємо премію у розмірі середньомісячної зарплати. Для цього за алгоритмом пункту 8 складемо формулу для розрахунку.

СЗП = (Виплати, які враховуються при розрахунку середньої зарплати ÷ Фактично відпрацьовані дні протягом розрахункового періоду) × (Кількість робочих днів за останні два календарних місяці за графіком роботи ÷ 2)

Зауважимо: якщо працівник перебував у трудових відносинах з установою не з початку місяця, до розрахунку беремо кількість робочих днів за нормою місяців розрахункового періоду, тобто середньомісячне число робочих днів розрахункового періоду.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!