Головбух: Бюджет

Якими документами підтверджують видатки одержувачів бюджетних коштів

39
Одержувач бюджетних коштів отримує фінансування з місцевого бюджету за бюджетною програмою, затвердженою рішенням сесії місцевої ради. Які документи він має подавати до органів Казначейства, аби підтвердити видатки?

Перш ніж розказати, як документально підтверджуються видатки одержувачів бюджетних коштів, звернімося до Бюджетного кодексу України (БК). З’ясуємо, хто за визначенням БК є одержувачем бюджетних коштів (далі — одержувачі).

Видатки одержувачів бюджетних коштів

Одержувачі бюджетних коштів це —

суб'єкти господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів (далі — розпорядник) на проведення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Розпорядник може уповноважити одержувача на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, та надати йому кошти бюджету (на безповоротній чи поворотній основі) в межах відповідних бюджетних асигнувань. А одержувач використовує їх на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі цього розпорядника (ч. 6 ст. 22 БК).

Плани використання бюджетних коштів одержувачами затверджують їх керівники за погодженням з розпорядниками, через яких вони одержують бюджетні кошти.

Документальне оформлення видатків одержувачів

Кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, передбачені на проведення централізованих заходів, затверджують окремо на кожний захід керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, держадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад, що запланували зазначені заходи.

Перелік підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань та проведення платежів визначено за видами витрат в додатку до Методичних рекомендації щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань та проведення платежів, затверджених наказом Казначейства від 29.04.2013 № 68.

Як випливає з пункту 1 постанови КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117, для попередньої оплати товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти  одержувач повинен мати також належно оформлене рішення головного розпорядника.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!