Головбух: Бюджет

Де замовнику перевірити відкриті дані про постачальників

83
Замовник має сам перевірити інформацію про учасника торгів, яка міститься у відкритих реєстрах. Зробити це допоможе наша таблиця, де розміщені адреси реєстрів з відкритими даними про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Відкриті дані про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців потрібні замовнику, який проводить процедуру закупівлі. Він повинен переконатися, що у нього немає підстав для відмови учаснику, який подав тендерну пропозицію, в участі у процедурі закупівлі. Скажімо, що відомості про юридичну особу, яка є учасником закупівлі, не внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Повний перелік таких підстав законотворці визначили в статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі  — Закон про публічні закупівлі).

Водночас, як встановлює підпункт 2 частини другої статті 22 Закону про публічні закупівлі, замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 Закону про публічні закупівлі у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним (пп. 2 ч. 2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі).

Державні реєстри, де замовники можуть отримати потрібну їм інформацію, розміщено, зокрема, на офіційному сайті Мін’юсту. Потрібно лише за посиланням kap.minjust.gov.ua зайти  в Кабінет електронних сервісів. Далі, натиснути на розділ в меню «Державні реєстри», можна безпосередньо перейти до переліку відкритих реєстрів.

Унаочнимо в таблиці перелік реєстрів, що містять відкриті дані про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які допоможуть замовнику перевірити інформацію про учасника.

Державні реєстри, що містять відкриті дані про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

Назва ресурсу

Адреса

Примітки

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

corrupt.informjust.ua

Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

kap.minjust.gov.ua/login/index

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб —підприємців та громадських формувань

usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

Можна безкоштовно проглянути відомості про будь-яке підприємство або підприємця на поточну дату, що містяться в ЄДР

Додаткова інформація

Реєстр платників ПДВ*

cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx

Можна перевірити, чи є особа платником ПДВ, дату реєстрації платником ПДВ чи дату анулювання реєстрації, її причину та підставу

* Дані повинні оновлюватися на сайті щодня (пп. 183.13 Податкового кодексу України)

Інформація із ресурсу ДФС про бізнес-партнера

www.sfs.gov.ua/businesspartner

Можна перевірити, чи перебуває/не перебуває особа на обліку в органах ДФС, має/не має податкового боргу та іншу інформацію, що допоможе оцінити податкові ризики діяльності особи

Насамкінець нагадаємо, що замовник зобов’язаний ухвалити рішення про відмову учаснику та  відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника у випадках, визначених у статті 17 Закону про публічні закупівлі. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!