Головбух: Бюджет

Видаємо наказ про надання матеріальної допомоги на оздоровлення за зразком

260
Працівникам бюджетної установи разом із відпускними бухгалтер має нарахувати матеріальну допомогу на оздоровлення. А підставою для цього є наказ про надання матеріальної допомоги.

Так, наказ про надання матеріальної допомоги на оздоровлення є підставою для нарахування бухгалтером установи матеріальної допомоги на оздоровлення у разі щорічної відпустки працівника.

Нагадаємо, що для окремих категорій працівників надання матеріальної допомоги на оздоровлення є обов’язковим. Це, приміром: держслужбовці, посадові особи місцевого самоврядування, педагоги і науково-педагогічні працівники, педагогічні працівники закладів сфери культури, працівники музеїв і бібліотек, медичні працівники, працівники протитуберкульозних закладів.

Дотримуючись вимог нормативно-правових актів (різних для кожної бюджетної сфери), керівник бюджетної установи має видати наказ про надання матеріальної допомоги (розпорядчий документ про надання матеріальної допомоги).

Радимо надання щорічної відпустки і матеріальної допомоги оформлювати окремими наказами, позаяк ці документи мають різні строки зберігання.

Строки зберігання для таких видів наказів встановлює Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік). Зокрема, відповідно до статті 16-б Переліку слід зберігати:

  • наказ про надання матеріальної допомоги — 75 років;
  • наказ про надання щорічних відпусток — 5 років.

Тож у цій ситуації варто дотримати правил діловодства, які не дозволяють зводити в одному розпорядчому документі управлінські рішення, інформація про які має різні строки зберігання.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!