Головбух: Бюджет

Змінився керівник — змінювати й договір?

106
Після підписання договору про закупівлю змінився керівник — уповноважена особа учасника. Чи потрібно сторонам договору вносити зміни до договору? Як їх правильно внести? Чи потрібно оприлюднювати повідомлення про внесення змін на ProZorro?

Законодавство передбачає можливість внесення змін до договору про закупівлю. Але — в особливих випадках.

Договір — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків (ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України).

Договір про закупівлю укладають відповідно до норм Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VII (далі — Закон про публічні закупівлі).

За загальним правилом договір має бути незмінним на весь строк його дії, а договірне зобов’язання сторони мають виконувати відповідно до тих його умов, які вони визначили при укладанні договору. Проте допускається зміна договору, якщо цього потребують інтереси його сторін. Випадки, коли можна вносити зміни до договору про закупівлю, визнаечні у частині 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі. 

Докладне обгрунтування того, чи потрібне внесення змін до договору про закупівлю у цій ситуації, читайте у консультації Я. Дубрової в журналі «Держзакупівлі».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!