Головбух: Бюджет

Укладаємо договір про закупівлю за зразком

1780
Після проведення процедури закупівлі замовник укладає з переможцем договір про закупівлю. Аби допомогти замовнику передбачити істотні умови та не оминути увагою інші важливі умови договору ще на момент складання його проекту, пропонуємо зразок договору про закупівлю.

Договір про закупівлю — це договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Таке тлумачення договору про закупівлю дає нам Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ (далі — Закон про публічні закупівлі).

Перелічимо коротко головні моменти, які мають врахувати сторони договору про закупівлю та наведемо зразок договору про закупівлю.

Яких норм враховувати під час укладення договору про закупівлю

Договір про закупівлю укладають:

  • відповідно до положень Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України;
  • з урахуванням особливостей, визначених Законом про публічні закупівлі.

Які умови має містити договір про закупівлю

Договір вважають укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (абз. 1 ч. 1 ст. 638 ЦК).

До істотних умов договору належать умови:

  • про предмет договору;
  • визначені законом як істотні або є необхідними для договорів цього виду;
  • щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

 Сторони договору про закупівлю досягають згоди через проведення законодавчо описаної процедури закупівлі.

У договорі сторони можуть обумовити відповідальність сторін. Це може захистити  їхні інтереси у разі невиконання іншою стороною договірних зобов’язань.

Зауважимо: замовник і переможець торгів можуть укладати договори про закупівлю в електронній формі, якщо мають для цього відповідні технічні та організаційно-правові передумови.

Насамкінець нагадаємо про строки укладення договорів про закупівлю.

Граничні строки для укладення договорів про закупівлю установлює Закон про публічні закупівлі залежно від процедури закіпівлі.

У які строки сторони мають укласти договір про закупівлю, ми розповіли тутПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!