Головбух: Бюджет

Що у тендерній пропозиції учасника можна вважати формальною помилкою

623
Закон про публічні закупівлі дає змогу замовникам не відхиляти тендерну пропозицію учасника, якщо той припустився формальної помилки. Що ж саме можна вважати формальною помилкою?

Так, замовник не повинен відхиляти тендерну пропозицію учасника, якщо в ній є формальні помилки.

Нагадаємо, що тендерною пропозицією є пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Тобто саме в тендерній документації замовник прописує всі вимоги до умов проведення публічних закупівель, за якими замовник має сформувати свою тендерну пропозицію. Інакше — отримає відмову в участі у закупівлі.

Формальна помилка у розумінні Закону

Частина перша статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) зобов’язує замовника відхилити тендерну пропозицію учасника, якщо вона не відповідає умовам тендерної документації.

Законодавці чітко визначили, з чого має складатися тендерна документація. Та, окрім обов’язкових вимог, замовнику надали право самому визначити  іншу інформацію відповідно до законодавства, яку він вважає за необхідне до неї включити.

Також тендерна документація може містити опис і приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.

Формальними (несуттєвими) вважають помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме технічні помилки та описки (ч. 3 ст. 22 Закону про публічні закупівлі).

Формальні помилки  — у тендерній документації

Замовник має деталізувати у тендерній документації, які технічні помилки та описки він вважатиме формальною помилкою.

Зауважимо: це потрібно передусім замовнику. Визначивши перелік формальних помилок, він матиме аргументовані підстави для відмови учаснику у разі їх наявності у тендерній пропозиції.

Пам’ятайте: тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Що не можна вважати формальними помилками

Замовник, коли складатиме тендерну документацію, не може зарахувати до формальних помилок умови, що стосуються змісту самої тендерної пропозиції.

Бо ж недарма законотворці назвали формальними помилками ті помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції.

Приміром, не можуть вважатися формальними помилками невідповідність технічних можливостей учасника, недотримання ним кваліфікаційних критеріїв, неподання певного обумовленого документацією підтвердного документа.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!