Головбух: Бюджет

Складаємо протокол тендерного комітету про відміну переговорної процедури закупівлі

573
Замовник вирішив відмінити переговорну процедуру закупівлі. Відповідне рішення про відміну закупівлі ухвалив тендерний комітет. Аби у секретаря комітету не виникло запитання, як правильно документально оформити таке рішення, наведемо зразок протоколу тендерного комітету про відміну переговорної процедури закупівлі.

Для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет або визначає уповноважену особу. Далі  усі рішення стосовно проведення закупівлі належать до зони відповідальності саме тендерного комітету (уповноваженої особи). І ці рішення мають обов’язково бути підтверджені документально — протоколом тендерного комітету.

І випадки відміни закупівлі — не є винятком.

Відміна переговорної процедури закупівлі — за законодавством

Проведення замовником переговорної процедури закупівлі, у т. ч. її відміну, урегульоване у розділі VI Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2017 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Так, частина четверта статті 35 Закону про публічні закупівлі визначає такі підстави для відміни переговорної процедури закупівлі:

  • замовник припустився порушень, що вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі;
  • не можна усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань закупівель;
  • немає подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;
  • скорочено видатки на проведення закупівлі товарів, робіт і послуг;
  • учасник не підписав договору про закупівлю у строк 35 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі (або ж у строк 20 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої статті 35, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування).

Також Закон про закупівлі дозволяє відмінити переговорну процедуру закупівлі частково (за лотом).

Тож якщо у замовника виникли підстави, згадані у частині четвертій статті 35 Закону про публічні закупівлі, він має скликати засідання тендерного комітету. І у разі коли тендерний комітет ухвалить рішення про відміну переговорної процедури закупівлі, скористатися нашими порадами стосовно складання протоколу тендерного комітету про відміну закупівлі.

Докладно про особливості проведення переговорної процедури ми розповіли тут.

Вимоги до протоколу тендерного комітету про відміну закупівлі

Протокол тендерного комітету складають у довільній формі.

Водночас замовник має врахувати вимоги, які Закон про публічні закупівлі висуває до оформлення протоколу тендерного комітету. У ньому мають бути:

  • відображені результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання;
  • наявні підписи всіх членів тендерного комітету, присутніх на його засіданні;
  • обґрунтування причин відмови члена тендерного комітету підписати протокол, якщо є така відмова.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!