Головбух: Бюджет

Допомога на поховання: виплачуємо у збільшеному розмірі

761
Виплату допомоги на поховання застрахованим особам або особам, які перебували на їх утриманні, гарантує держава, а розмір такої допомоги установлює Фонд соціального страхування. І нещодавно Фонд збільшив розмір допомоги на поховання.

Допомога на поховання є одним із видів матеріального забезпечення. Розповімо, коли і в якому розмірі надають таку допомогу.

Коли надають матеріальну допомогу на поховання

Допомогу на поховання надають у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Членами сім’ї у цій ситуації вважають:

  • дружину (чоловіка);
  • дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних і вищих навчальних закладів з денною формою навчання — до 23 років;
  •  батька, матір;
  • діда та бабу за прямою лінією спорідненості.

   Зауважимо: якщо члени сім’ї мали самостійні джерела засобів до існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо), їх не вважають такими, що перебували на утриманні застрахованої особи.

Кому надають матеріальну допомогу на поховання

Чітку відповідь на запитання, кому надають матеріальну допомогу на поховання, дає стаття 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Вона визначає, що допомогу на поховання надають:

  • застрахованій особі;
  • члену її сім’ї;
  • іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання.

На підставі яких документів надають допомогу

 Допомогу на поховання застрахованої особи призначають на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

А для призначення допомоги на поховання члена сім’ї застрахованої особи, окрім свідоцтва про смерть, потрібно принести ще й довідку з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

У якому розмірі виплачують допомогу

Як зазначалося, розмір допомоги на поховання встановлює правління Фонду соціального страхування, дотримуючись вимоги, аби такий розмір був не меншим за розмір прожиткового мінімуму.

Останню зміну розміру допомоги на поховання запровадила постанова правління Фонду «Про встановлення розміру допомоги на поховання» від 08.02.2017 № 17.

Так, із 1 березня 2017 року розмір допомоги на поховання 2017 року збільшено до 4100 грн. (раніше вона становила 2200 грн.).

Тож якщо допомогу на поховання в березні 2017 року виплатили в сумі 2200 грн., за страховими випадками, які настали в березні 2017 року, її слід перерахувати і зробити доплату.

Варто звернути увагу на граничні строки набуття права на матеріальне забезпечення (в т. ч. на допомогу на поховання). Матеріальне забезпечення виплачують у разі, якщо звернення щодо його призначення надійшло не пізніше 12 календарних місяців із дня смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!