Головбух: Бюджет

Передплата електронних періодичних видань: за яким КЕКВ проводити видатки

495
Керівник бюджетної установи, аби йти в ногу з часом, зібрався передплатити електронну професійну періодику. У такому разі й інформацію працівники установи отримуватимуть найпершими, і проблем з доставкою не буде, і з’являється можливість живого спілкування з редакцією, і функцій багато корисних на додачу. Та й взагалі — це зручно і сучасно! От тільки бухгалтер тепер замислився, за яким КЕКВ — 2210 чи 2240 — слід відобразити в бухобліку видатки на передплату електронних видань. Зараз все з'ясуємо.

Передусім запевнимо: нічого важкого у визначенні КЕКВ для видатків на передплату електронних періодичних видань немає.

Відкриваємо Інструкцію щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджену наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція № 333).

У пункті 2.2 Інструкції № 333, що визначає КЕКВ для оплати поточних видатків, оплати послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби, знаходимо код 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Він, зокрема, передбачений для:

«3) придбання або передплати періодичних, довідкових, інформаційних видань, придбання та виготовлення підручників та книг».

Наведено у цьому підпункті і виняток, утім, стосується він лише придбання бібліотечних фондів. Інших обмежень, а саме стосовно формату періодичних видань, для яких проводять передплату, немає.

Отже, з чинної наразі норми можемо зробити висновок, що передплату як паперових, так і електронних періодичних видань бюджетні установи проводять та відображають за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

До речі, нашу думку підтверджують і зміни до Інструкції № 333, наказ про які Мінфін оприлюднив ще в січні на власному сайті. Ними передбачене оновлення підпункту 3 підпункту 2.2.1 Інструкції № 333, який у новій редакції встановлюватиме, що придбання або передплату періодичних, довідкових, інформаційних видань, у т. ч. електронних, проводять за КЕКВ 2210.

Тож бухгалтер установи має відобразити фактичні видатки і видатки майбутніх періодів на передплату електронних періодичних видань за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».

І установа у такому разі справді  отримає чимало переваг:

  • фахівцям не доведеться чекати, поки їм доставлять свіжий номер, адже онлайн він з’явиться раніше за вихід друкованої версії. До того ж у такому разі жодних проблем з доставкою не виникне;
  • фахівці зможуть легко використовувати спеціальні інструменти, які дають змогу перегортати сторінки номера просто на екрані, робити безліч потрібних закладок і позначок;
  • потрібні для нагальної роботи публікації можна виокремити в тематичні добірки, тож вдасться зекономити купу часу, аби їх переглядати;
  • у комплекті з е-журналом фахівці безплатно отримають доступ до повної бази нормативно-правових документів.

Не зайве нагадати, що електронні періодичні видання — «Головбух: Бюджет» та «Держзакупівлі» — полегшать робочі будні не лише новачків, а досвідчених професіоналів.

Це надійні професійні помічники, створені за допомогою інноваційних технологій.

Аби вже зараз оцінити їх переваги, оформіть демодоступ на видання і самі переконайтеся в цьому.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!