Головбух: Бюджет

Чи може сторож дитсадка працювати за сумісництвом підсобним робітником

312
Сторож дошкільного навчального закладу має намір працювати у цьому закладі підсобним робітником. Чи можливе таке сумісництво?

Роботу за сумісництвом працівників бюджетних установ, організацій регулюють, зокрема:

Загальні вимоги стосовно роботи за сумісництвом установлює стаття 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Норми і статті 21 КЗпП, і пункту 1 Положення 43, що унормовують сумісництво працівників бюджетних установ,  дозволяють працівнику бюджетної установи працювати за сумісництвом за межами робочого часу

Тобто, відпрацювавши робочий час за основним місцем роботи, працівник може працювати за сумісництвом. Це буде для нього нова робота за окремим трудовим договором.

Варто зазначити, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Оскільки нормальна тривалість робочого часу працівника не може перевищувати 40 год. на тиждень (ст. 50 КЗпП), час роботи за сумісництвом розраховують саме із цієї норми.

Сторож, який працює на повну ставку за основним місцем роботи, може працювати підсобним робітником, але не більше 4 год. на день або 20 год. на тиждень.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!